Adaptacija na vrtić
Mala škola. Onlajn kutak za vaspitace, roditelje i decu.

U procesu uspešnog prilagođavanja deteta na kolektiv, ključnu ulogu igra stepen fleksibilnosti i volje roditelja za ovaj korak. Dosadašnje iskustvo u radu sa decom pokazalo je da su lekcije iz udžbenika na temu adaptacije veoma korisne,

Pre prvog dana u vrtiću: Posetite sa detetom vrtić. Upoznajte se sa vaspitačima prostorom i rasporedom dnevnih aktivnosti. Pričajte o vrtiću uz osmeh i ističite pozitivne strane – druženje, igra, odrastanje… Obavestite vaspitača o nekim

Dete se suočava sa različitim emocijama i konfliktima unutar sebe kao i u društvu, između ostalog: – mora da se navikne na odvojenost od porodice;– oseća se nebezbedno i uplašeno jer je u situaciji napuštanja sigurne fizičke i socijalne sredine 

Evo jednog primera pozitivne discipline u vrtiću: Vaspitačica koja radi u vrtiću “Duga” u mestu Šangaj pored Novog Sada primenila je alatku “Zagrljaj” i poslala nam pismo. Mislimo da je vredno da ga podelimo sa našim prijateljima na ovoj 

Adaptacija dece na kolektiv veoma je važna, pa je neophodno da se pravilno izvede. Nakon dobre adaptacije, rad, igra i učenje u vrtiću mogu se uspešno realizovati. Adaptacija je period tokom kog se dete privikava na 

Septembar je već na pragu,  godišnji odmori se bliže i dolazi vreme da vaše dete konačno krene u vrtić. Tokom leta ste sa detetom razgovarali o tome da je tamo lepo, ima mnogo igračaka, mnogo veselih drugara,