Novosadski vrtići postaju “Pet Friendly”?: Cilj je da se deca nauče empatiji i brizi o drugim živim bićima

Objekti Predškolske ustanove „Radosno detinjstvo“ u Novom Sadu ipak neće biti otvoreni za kućne ljubimce.

Izvor: Ilustracija/Neja Markičević / CROPIX

PU „Radosno detinjstvo“ prvo je obavestilo javnost da su ljubimci dobrodošli u sve objekte ustanove, čemu je trebalo da posvedoči i nalepnica na 75 vrtića da su „Pet friendly“.

Napominjalo se i da su simpatije usmerene prema svakoj rasi pasa, ali s obzirom da u vrtićima borave deca predškolskog uzrasta, da se moraju poštovati i određena pravila.

Iz PU “Radosno detinjstvo” ističu da je prvobitna odluka bila doneta prvenstveno sa ciljem učenja dece empatiji, brizi o drugim živim bićima i razvijanju svesti o važnosti prirode uopšte.

Međutim, prema saznanjima 021.rs, pravila se ipak ne menjaju.

Kako se navodi u poruci upućenoj korisnicima, nakon što su slanjem obaveštenja o ljubimcima utvrdili kakvo raspoloženje vlada među roditeljima, odlučili su da stvari ostanu nepromenjene – kućni ljubimci će se ostavljati ispred vrtića.

Pišite nam, koje je vaše mišljenje o uvođenju kućnih ljubimaca u vrtić i dečje aktivnosti?