Pedagoška dokumentacija u vrtiću
Mala škola. Onlajn kutak za vaspitace, roditelje i decu.

Različite strategije opuštanja; Opuštanje (reći da zatvori oči i opusti telo, dati mu umirujući odgovor, pokazati kako da duboko diše); Zamišljanje (reći da zatvori oči, da duboko i mirno diše, da zamisli neko mirno mesto i smesti se tamo i 

Savremeni razvoj obrazovanja, podstaknut razvojem celog društva, zahteva obrazovanje po meri deteta. U tom procesu, predškolska ustanova, nakon porodice, ima inicijalnu važnost za uvođenje deteta u taj svet. S toga je važno odgovarajuće

Pre par dana realizovala sam svoju nameru da ispitam i skeniram jedno dete iz svoje grupe. Odmah sam znala da ću odabrati Jelenu, devojčicu koja je uvek spremna za razgovor. Jelena ima 6 godina, vrlo je simpatična, ima smeđu kosu sa 

1. U radu s decom primetili ste da veoma rado prihvataju dramske igre, hocete da napravite kutak, a koleginica ne dozvoljava. Odgovor: Metoda razgovora sa koleginicom. Potrebe i interesovanja dece su osnovno u programu po kome 

Evo jednog primera pozitivne discipline u vrtiću: Vaspitačica koja radi u vrtiću “Duga” u mestu Šangaj pored Novog Sada primenila je alatku “Zagrljaj” i poslala nam pismo. Mislimo da je vredno da ga podelimo sa našim prijateljima na ovoj 

Osnovni podaci o detetu i majci. Ime deteta: Branko. Branko je dečak star 18 meseci, energičan i dobro razvijen, deluje kompetentno. Branko dolazi u vrtić sa majkom u dogovoreno vreme. Majka je nežna i toplo se ophodi prema detetu. 

Ponedeljak Jutarnja aktivnost, upoznavanje okoline, Guska i patka – Kako izgledaju? Gde žive? Čime se hrane? Porodica životinja (mužjak, ženka i mladunče) i mnogo toga još. Dnevna aktivnost, muzičko vaspitanje, Ide patak – izvođenje