Polazak u školu
Mala škola. Onlajn kutak za vaspitace, roditelje i decu.

Polazak deteta u školu je vrlo značajan doživljaj i za dete i porodicu. Do danas detetova osnovna obaveza je bila kako se što bolje zabaviti i što više izigrati. Od sutra tu je jedna velika i jedna ozbiljna obaveza koja se zove učenje. Kako i na koji

Cilj predškolskog vaspitanja nije razvoj specijalnih znanja i sposobnosti pisanja već razvoj osetljivosti za kasnije brže i bolje savladavanje pisanog jezika” I. Ivić. Pustite decu da se sama oblače! Učenje pisanja počinje ne kada dete uzme 

Dijagnoza nivoa razvoja u pogledu nabrojanih osobina, preko kojih se urvrđuje socijalna zrelost dece za polazak u školu, vrši se u pogledu: 1. umenja deteta da komunicira i aktivno učestvuje u zajedničkim aktivnostima – učenju, igri i radu;

Pocenat dece koji teško savladava ili ne savladava čitanje sve je veći. Pogledajte na koji nači sa detetom možete da vežbate ovu veštinu. Problemi u čitanju, poput mešanja grafema (slova), njihovog izostavljanja ili dodavanja jednog ili  

Cilj pripremnog predškolskog programa Priprema deteta za polazak u školu je proces koji se odvija tokom čitavaog predškolskog perioda u oviru podsticanja opšteg razvoja deteta. Priprema za školu nije izdvojen