Vaspitači, učitelji i nastavnici – škola nekad i sad

Sve navedeno odnosi se na položaj vaspitača, učitelja i nastavnika. Kako je bilo nekada a kako je sada?!

mala skola

Nekada se znalo ko je učitelj a ko učenik. Učitelj je bio cenjen i poštovan, u školu je odlazio na svoje radno mesto, da radi i bude poštovan. Deca su u školu isla po znanje i da slušaju učitelja.

Danas je učitelj taj koji mora da sluša i da poštuje i dete i roditelja i školski sistem.

Nekada je postojala saradnja između roditelja i učitelja na korist deteta.

Danas postoji pakt između roditelja i deteta na štetu učitelja.

Nekada su deca isla u popravni dom zbog određenog prekršaja prema učitelju – radniku na radnom mestu.

Danas dete za isti prekršaj ne može da se upiše godinu dana u školu. Ali kad prođe taj period, dete se bez problema upiše u neku obrazovnu ustanovu.

Zato se nekada sve resavo lančano i kako treba.

A zato danas upadamo u začarani krug iz kojeg nema izlaza i nista nije kako treba da bude.

Imalo bi se ovde još dosta toga reći, ali to prepuštamo vašoj mašti.

#STOP NASILJU U ŠKOLAMA!!!

Tekst priredila: Mala škola