Domaći zadatak – dramski tekst

Lica: MAMA JASNA UČITELJICA

Jasna se vratila iz škole.

MAMA: Kako je bilo u školi, Jasna?

JASNA: Lepo.( ostavi torbu i pođe da se igra )

MAMA: A šta imaš za domaći zadatak?

JASNA: Ništa.

Prođe jedan dan…Jasna se vratila iz škole.

MAMA : Zdravo Jasna, kako je bilo u školi?

JASNA : Lepo.

MAMA : Imaš li domaći zadatak?

JASNA : Nemam ni danas ništa. (Uzme jabuku i izađe da se igra )

Prođe i treći dan…Jasna stiže iz škole.

MAMA: Jasna, kako je bilo u školi? Šta imaš za domaći?

JASNA: U školi je bilo vrlo lepo. Nemam ništa za domaći i zato idem kod Joce da se igram.
Sutradan ujutro, mama odlazi kod učiteljice.

MAMA: Dobar dan, učiteljice. Nešto mi je vrlo čudno. Da li je tačno da vi ništa ne zadajete svojim đacima za domaći zadatak?

UČITELjICA: Kako to? Svakog dana zadam po neki zadatak! (Poziva Jasnu) Jasna, molim te, dođi ovamo! ( Jasna prilazi )

MAMA: Jasna, kako si mogla da mi kažeš da ti učiteljica nije zadavala domaće zadatke?

JASNA: Pa…nije. Učiteljica je uvek govorila –Deco, uradite 3. i 4. zadatak u radnoj svesci za domaći iz matematike!- ili – Deco, naučite za utorak ovu pesmicu iz Čitanke. Ali meni nije ništa rekla.

Sledećeg dana u školi…

UČITELjICA: Deco, kod kuće završite ove zadatke iz Radne sveske na strani 22. I ti, Jasna, uradi to isto! Deco, kod kuće prepričajte ovaj tekst. I ti, Jasna , takođe prepričaj ovaj tekst.