Sedam zahteva Saveta roditelja OŠ “Vladislav Ribnikar” – da se objasni šta će biti sa dečakom koji je ugasio devet života, deca se plaše da će izaći na slobodu

Predsednik Saveta roditelja OŠ “Vladislav Ribnikar” Igor Đorđević rekao je danas da su roditelji 7/2 odeljenja, gde se dogodila tragedija na času istorije, formulisali zahteve koje je podržao Savet roditelja, a i uprava škole većinu.

Roditelji imaju ukupno sedam zahteva, i to:

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se dogodilo, kako teče istraga i u kojoj je fazi.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji strah da će biti na slobodi.

3. Tim eksternih psihologa i psihijatara koji će raditi sa decom 7/2 bez učešća pedagoga i psihologa škole.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu 7/2 odeljenja mora se naći način da oni ne ulaze na veliki ulaz i da nastavu prate u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Da se škola kompletno renovira do 1. septembra 2023. godine.

6. Da se pruži sva podršku nastavničkom kadru.

7. Da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima dece iz 7//2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa zakonom.