Šta to vaspitač želi?

Razgovarajte sa svojom decom, negujte lepo naučeno u vrtiću, poštujte režim i dinamiku vrtića. Eto to vaspitač želi.

Kao i uvek portal Male škole bavi se smislenim temama važnim za vaspitače, trudimo se da se pored dečjeg sadržaja na sajtu, bavimo i pitanjima koja će nas u što većem broju pokrenuti na odgovore ili usmeriti na aktivnost ili dati pouku.

Tema povodom kupovine poklona za 8. mart,  osvestila nas je po ko zna koji put da vaspitačima pokloni nisu navažnija tema i da to nije ono što jedan vaspitač želi. PA ŠTA TO onda VASPITAČ ŽELI?

• Vaspitač ne traže poklone od roditelja, baka, deka…od njih tražimo samo poštovanje, saradnju, uvažavanje, otvorenost…
  •  Vaspitač traži da ga saslušate kada vam govori nešto o vašem detetu..
  • Da zajedno radite na rešavanju problema, novim idejama koje će uz vaše sugestije i rad vaspitača deci doneti samo dobro….
  • Kažite im ujutru dobro jutro, a kada odlazite doviđenja i kada je potrebno hvala. Deca uče iz vašeg modela ponašanja.
  • Razgovarajte sa svojom decom, negujte lepo naučeno u vrtiću, poštujte režim i dinamiku vrtića.
  • Vaspitači ne žele skupoceme poklone od roditelja, crtez koji dete nacrta svojom rukom najdraži je poklon vaspitaču.
  • Vaspitaču je svejedno da li će se neko u vrtiću ili od roditelja setiti tog dana vaspitača i svih žena! To ne menja njihov život, ali neke druge stvari bi možda i promenile. Npr. bolja plata i pošteniji odnos društva i društva prema njima.

‘“E TO MI VASPITAČI OD VAS TRAŽIMO!“

U tekstu su komentari naših čitalaca, moglo bi se reći, želje „iz prve ruke.“

Tekst priredila: Mala škola